неділя, 1 листопада 2020 р.

 

   

 


Якщо Вам потрібна правова допомога, куди звертатися для захисту своїх прав? 

 

 

Зараз багато людей стикаються з необхідністю отримання правової допомоги. Звісно, найбільше  її потребують соціально незахищені категорії громадян. Саме для того, щоб допомогти таким людям і працює Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою вул. Монастирська, 17.

 

 

Отже,  допоможемо розібратися в тому, хто може скористатися послугами  безоплатної правової допомоги . 

Первинна правова допомога для всіх

Отримати первинну правову допомогу має право кожен, не лише громадяни України, а й іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, тобто усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

 

ü  надання правової інформації;

ü  надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

ü  складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

ü  надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Хто може отримати безоплатну вторинну правову допомогу

Вторинну правову допомогу на відмінну від первинної допомоги отримати можуть  лише визначені категорії осіб. Крім того, тут слід мати відповідні документи, що підтверджують такий статус. Вичерпний перелік прописаний у ст.14 Закону про БПД.

По-перше, це стосується і  соціально вразливих груп населення, а саме малозабезпечених громадян у випадку якщо місячний  дохід особи не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму.

Вторинна правова допомога передбачає:

ü  захист;

ü  здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу в судах та інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

ü  складення документів, необхідних для захисту прав особи у суді.

 

Окрім того, в центрі надається доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції, що дає можливість отримати усі необхідні види документів.

Варто також акцентувати увагу на наданню послуг адресної  правової  допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями. Фахівці центру готові прибути за адресою клієнта для особистого консультування.

Діє цілодобовий  телефонний номер системи  безоплатної  правової допомоги

 

Для оперативного реагування на випадки затримання осіб, які потребують допомоги адвоката,  діє цілодобовий телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0–800-213-103.

У разі відсутності особистого адвоката затримана особа або її законні представники можуть телефонувати на цей номер та  протягом двох годин від моменту фактичного затримання особи  буде наданий адвокат за рахунок держави.

 

Також зателефонувавши до контакт-центру можна отримати такі послуги:

- правові консультації;


- роз’яснення з питань отримання безоплатної правової допомоги;
 

- інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;

- зв'язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв’язку.

 

То ж завжди варто пам’ятати про те, що Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги завжди готовий допомогти вирішити складні правові питання, а у разі необхідності, відстояти ваші інтереси у судах.

Працюємо щоденно з 9. 00 до18.00, крім вихідних.

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська, 17, (у дворі суду), тел. (05361) 77-479, моб. 095 253 66 14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар