вівторок, 25 травня 2021 р.

 


Зустрічайте травневий випуск  щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

 

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області продовжує  знайомити читачів про найцікавіші правові ініціативи, новели чинного законодавства та юридичні консультації на штальтах щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

У травневій електронній версії газети читайте про те, які  результати проєкту «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», які основні напрями діяльності передбачені, досягнення та перспективи роботи у подальшому.

 Фахівці системи БПД області не лише надають якісну правову допомогу,  активно проводять правопросвітницьку роботу, а й шанують традиції та минуле. Про те як працівники Регіонального  та місцевих центрів  з надання БВПД  Полтавщини відзначили Всесвітній день вишиванки та традиції цього свята читайте на шпальтах травневого випуску видання. Серед актуальних тем сьогодення у черговому випуску читачі дізнаються про особливості отримання  житлових субсидій, перерахунку пенсії  працюючим пенсіонерам. У  новому випуску газети читайте про чергову правову ініціативу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області -   конкурс відеороликів  про права дітей  «Мої права - мій захист», приурочений до Міжнародного дня захисту дітей.  

          Продовжуємо висвітлювати успішні історії розвитку територіальних громад Полтавщини у рубриці «Життя ОТГ». Про здобутки та плани Лохвицької громади розповідає її очільник Віктор Радько.

25 травня у світі відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Як уникнути трагедії, як діяти   батькам у разі  зникнення дітей та як діяти дітям у випадках якщо вони загубилися про ці та інші питання  розповідають наші партнери    - представники   відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності  Головного управління Національної поліції у Полтавській області.

          У рубриці «Людина права»  можна ознайомитися із життєвим  шляхом та професійним досвідом  Максима Паляниці, заступника начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів  та адвокатів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».Найцікавіші консультацій та напрацювання  дізнавайтеся з постійних рубрик видання: сторінка адвокат консультує, сторінка Регіонального представництва Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, фахівці системи БПД консультують та консультації «WIKILEGALAID».Також можна ознайомитися із зразками документів, переглянути медіагалерею з найцікавішими відеоконсультаціями за участю фахівців системи БПД.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.Приємного читання!

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTvYF-MqUP6R0SDZd0koyLBYv01hLtiKpATkvb8jnOaty4sSq-EYaNw8Sv0ESAZxU_kW2_7HKmDoKyv/pub?start=true&loop=false&delayms=3000

понеділок, 24 травня 2021 р.

 

Не мода це й не дивна забаганка…

Нелегко інколи збагнуть 

Чим є для українця вишиванка?

І що у ній за таємнича суть?

Всесвітньому дню вишиванки – 15 років. Цей день цьогоріч присвячено українській традиційній музиці та екології, щоб повсюдно наповнити простір приємною мелодією і гарним настроєм. Та пам’ятаємо: земля наших предків – для наших нащадків і подбаймо про це.А неперевершена національна вишиванка хай буде оберегом кожному і додає впевненості в завтрашньому дні, даруючи чудовий настрій з позитивними емоціями.










понеділок, 17 травня 2021 р.

"Лиса гора - археологічна пам'ятка Лубенщини"

 






17 травня в Лубенській міській бібліотеці для дорослих ім. В.Леонтовича відбулося засідання клубу «Палітра». Тема зустрічі  -  «Лиса гора –археологічна пам’ятка Лубенщини».Керівник клубу «Палітра» Катерина Гречана познайомила присутніх з науково-популярним виданням Олександра Супруненка «Лиса Гора у Лубнах», яке було видане  видавництвом «Інтер–Парк».Археолог Олександр Сидоренко розповів про відомий археологічний комплекс на околиці міста Лубни, який є у складі стародавнього поселення і курганного некрополю епохи енеоліту – бронзового віку, скіфського часу та доби розвинутого середньовіччя.Голова громадської організації «Знання і творчість» Любов Кириленко доповнила розповіла про Лису гору як історико-ландшафтну пам’ятку та наголосила на важливості збереження пам’ятки археології місцевого значення.Член клубу Ніна Махно поділилась своїми думками та враженнями щодо відомого місця відпочинку містян, з якого відкривається чудовий краєвид на широкі простори заплави Сули, ділянку з укріпленнями Посульської оборонної лінії та південну частину міста, який необхідно оберігати.Житель вулиці Степової Іван Лисокобилка долучився до обговорень і висловив свої побажання.Працівниками бібліотеки була підготовлена викладка літератури з цієї теми та продемонстрована презентація історичних та сучасних світлин Лисої Гори.

 

середа, 12 травня 2021 р.

Виставка-персоналія "Співець душі народної" ( до 150-річчя від дня народження письменника Василя Стефаника)

 


«Я свою душу пустив у душу народу і там почорнів з розпуки…» - ці слова належать Василю Стефанику, який народився 14 травня 150 років тому на Івано-Франківщині – українському письменнику, майстру експресіоністичної новели, громадському діячу, політику. Свої твори письменник деякий час підписував псевдо Желізний. Його перша збірка новел «Синя книжечка» принесла загальне визнання та була зустрінута захопленими відгуками І. Франка , Л. Українки, М. Коцюбинського, О. Кобилянської, ставши помітною віхою в розвитку української прози. До речі, Стефаник 1903 року був присутній на відкритті памятника І. Котляревському у Полтаві. Нині ж ім’я Стефаника носять бібліотеки у Києві та Львові, Прикарпатський національний університет, ліцеї, школи, вулиці; премія в галузі література і мистецтво; його увічнили в скульптурі та на поштовій картці, за мотивами новели Стефаника знято фільм «Камінний хрест»; про нього написано художньо-біографічні твори.

вівторок, 11 травня 2021 р.

Історичний хронограф "Солдатській славі уклонися"

 


Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення в Лубенській міській бібліотеці для дорослих ім. В.Леонтовича оформлено книжкову виставку історичний хронограф «Солдатській славі уклонися». 


Книжкова виставка "Нитками вишита любов"


Лубенська бібліотека для дорослих ім. В.Леонтовича презентує вистаку-ім’я «Нитками вишита любов» (до 110-річниці від дня народження вишивальниці Віри Роїк)

… я залишаю вам свої скарби:

калин коралі, золото верби

і віру у святу мою відчизну.

 

25 квітня минає 110 річниці від дня народження Віри Сергіївни Роїк, української вишивальниці, Заслуженого майстра народної творчості України, Героя України, яка народилася в нашому славному місті.

Роїк володіла 300 видами технік вишивання народів світу та заснувала музей декоративного мистецтва народних умільців. Майстриня організувала 140 персональних виставок своїх творів «Український рушничок» в усіх обласних центрах України та за кордоном, а також брала участь в 287 загальних виставках. Її роботи зберігаються у 43 музеях світу.

Все життя Віра Роїк намагалася розвивати  українське декоративно-ужиткове мистецтво, як вона писала, «… на прикладі моєї рідної Полтавщини, де міцні традиції народної творчості».

 Віра Роїк почесна громадянка міст Лубни, Кобеляки , Сімферополь. Її ім’ям названі вулиці і провулки в різних населених пунктах та ЗОШ №7 в Лубнах, фрагмент її панно «Свято врожаю» прикрашає поштовий конверт.

Візерунки, народжені серцем і виплекані дбайливими руками майстрині вишивки Віри Роїк  ваблять око та дарують натхнення.

Не зна мистецтво красне забуття,

Якщо палає в нім вогонь натхнення.

Живуть її труди своїм життям,

Увічнюють Майстрині славне ймення.